Největší stromek, který rozzáří až 3.1 milionu světýlek, plave na vodě.

Vánoční stromek je jedním z hlavních symbolů Vánoc. V našich nemovitostech má neodmyslitelné místo. Ověšený salonky, vánočními bankami či různými dekoracemi dotváří rodinnou pohodu na konci roku. Umělý nebo živý? To je dilema, se kterým se občas setkáme. V Rio de Janeiru mají v tom, jak má vypadat jasno: Bude to největší a nejkrásnější plovoucí stromek na světě!

Na Slovensku vyzdobené živé stromky najdeme na náměstí ve městě či obci. Někde vyšší, někde nižší. Brazilci se nespokojí s málem. Vánoce vítají ve velkém vánočním stylu. Jejich plovoucí stromek měří až 85 metrů. A je tak největším plovoucím stromečkem na světě. Mistrovské dílo doprovázené ohňostrojem a hudbou hraje v laguně Rodrigo de Freitas všemi barvami a vytváří krásný pohled na světelné vánoční divadlo nad hladinou. Váží 542 tun a aby nezůstal jen největším plovoucím vánočním symbolem, 3.1 milionů světélek ho vyzáří do světové krásy.

Vánoce na světě mají mnoho zajímavých podob, za nímž stojí důmyslné technické provedení. Můžeme se inspirovat nebo zůstaneme u klasického jehličí se světýlky, které tradičně zdobí naše nemovitosti během Vánoc? Bohužel moře nemáme.

- Reklama -pr článek

Nejnovější články