Magický minidům za 6500 € inspiruje. Nebojte se jít nestandardní cestou

S radostí přinášíme další ukázku, jak lze využít starších a malých prostor, které se nabízejí a vybudovat v nich útulný domov. Do toho se vejde vše, co potřebujeme. Podívejte se, pokud nevěříte.

Mini-dům na kolech vznikl útulnou rekonstrukcí karavanu s atmosférou kočovnického vozu. Celková užitná plocha domu je pouze neuvěřitelných a necelých 16 m2. Sídlí na tiché adrese v kanadském lese provincie Britská Kolumbie a svým provedením připomíná magickou mobilní hobití chaloupku.

Při výběru materiálu, se zhotovitelka Rachel Ross zaměřila na jednak, standardní stavební materiál a jednak materiál získaný recyklací. Věci, které již nenašly použití ke svému původnímu účelu, se nevyhodily. Ale naopak využili a pomohli vytvořit příjemný domov.

V mini voze je zavedena elektrika a připojení na extrazený zdroj elektrické energie, aby mohly všechny spotřebič adekvátně sloužit obyvateli. Blízko u domu se nachází suché WC, což by někteří z nás mohli považovat za minus, protože bez splachování si volání přírody neumíme představit. Teplo domova zajišťuje pecka situovaná v interiéru, která jej dokáže spokojeně zahřát do 20 minut.

Jsou útulné, mají kouzlo a charisma, nestojí mnoho a můžeme si je postavit i sami. Realizace mini kočovnického karavanu vyžádala v přepočtu investici bez mála 6500 EUR a potřebu bydlení dokáže splnit.

Podívejte se na toto magické místo, které vás neohromí okázalostí, ale skromností, která může poskytnout útočiště před okolním uspěchaným světem. A navíc, velkou výhodou je i to, že dům můžete kdykoli zapřáhnout za auto a vycestovat s ním do širého světa.

Za realizací tohoto projektu stojí Rachel Ross, průkopnice v oblasti výstavby jedinečných domů, které vás přenesou do magického světa, který i když působí pohádkově, myslí moderně a pokrokově: Soustřeďuje pozornost na přírodu či efektivní využívání materiálů při výstavbě.

- Reklama -pr článek

Nejnovější články