Postavil dům ze 150 000 plastových lahví

Richard Sowa je 61 let a zdá se, že je velkým fanouškem recyklování. Rozhodl se, že svůj dům postaví ze 150 tisíc plastových lahví. Ostrov, který postavil se nachází u pobřeží Cancúnu nedaleko Mexika.

Tento ráj vybudoval celkem sám s snil o něm téměř 20 let. Pořídit si ho nebylo jednoduché. Trvalo mu to 6 let. Stavba v sobě zahrnuje všechno, co má dobrý a kvalitní dům obsahovat. Je vybaven toaletou, má solární panely pro výrobu elektřiny, je připojen k internetu a samozřejmě nechybí sprcha či vířivka.

Domek se nachází přibližně 30 metrů od břehu, na který se Richard dostane pomocí trajektu, který si také vyrobil z plastových lahví. V současnosti žije v tomto útulném domečku i se svou životní partnerkou. Podle jeho slov je život na tomto místě úžasný. Richard je vegetarián je a snaží se vyžít z toho, co mu nabídne příroda. Jídá to, co si vypěstuje a pro větší pestrost občas zajede na kole do místního obchodu.

Vypadá to tak, že tento muž si opravdu žije svůj sen a mnozí lidé by si z tohoto ekologicky uvažujícího člověka měli brát příklad. Minimálně nabízí další řešení na otázku, jak se vypořádat s věčným plastovým odpadem.

Podívejte se na video, ve kterém Richard představuje svou nemovitost. Dokázali byste i vy takto žít?

- Reklama -pr článek

Nejnovější články