Nejkrásnější stavby z ledu ohromí

Napadlo vás někdy, že byste se mohli žít v domě z ledu? Prohlédněte si nejkrásnější ledové stavby na světě. Při pohledu na ně bude zima vaším nejoblíbenějším ročním obdobím.

 1. Kirkenes Snowhotel – pravá zima v ledovém Norsku
  Norský Kirkenes Snowhotel je překvapivě postaven čínskými architekty, kteří při stavbě využili izolačních vlastností sněhu. Každý rok se návštěvníci mohou těšit na opravdu unikátní prostory vyzdobené obrovskými sochami, ručně vytesanými do ledu. Nechybí postele s měkkými matracemi, vybavené spacáky až do -35°C.
 2. Ice Hotel Jukkasjärvi – Okouzlující barvy aurory
  V odlehlých částech světa v blízkosti polárního kruhu se každoročně můžete pokochat ledovými hotely. U švédského města Jukkasjärvi je sněhově-ledové království turistickým rájem ledních medvědů. Ne však doslova. Máme na mysli nadšence, kteří pravidelně otužují nebo jsou vášnivými milovníky zimy. Průměrná teplota v hotelu se totiž pohybuje od -4°C do -9°C.
 3. Hotel of Ice – Dobrodružství v rumunských Karpatech.
  To je koncepce, která má do Rumunska a jeho cestovního ruchu přinést něco nového. Myšlenka ve které se pojí dobrodružství se zábavou a skutečným uměním. Výhodou je, že ze svahu můžete vejít přímo do příjemné ledové restaurace. Ovšem asi vás v ní zahřeje jen šálek čaje s rumem.
 4. Hôtel de Glace – Kanadská pýcha
  Jediný v Americe! Hôtel de Glace se nachází jen 10 minut od centra kanadského Quebeku a je snad největší zimní atrakcí pro Američany. Kromě úchvatných ledových soch se pyšní také obrovskými ledovými klenbami a oslňujícím stylovým dekorem. V některých částech hotelu najdete také krb! Věříme, že bezpečně zahřeje a neroztaje ledovou nádheru.
 5. Snow Village Lainio – třešnička na ledě
  Doposud jsme vám představovali ledové hotely, avšak v zemi tisíce jezer se rozprostírá celá ledová vesnička. Každoročně se buduje několik kilometrů za polárním kruhem a její originalita je nezpochybnitelná. Součástí vesničky je také kaple, kde se konají i svatby. A je opravdu nádherná. Každý rok.
- Reklama -pr článek

Nejnovější články