Jak se jmenuje bydlení na vysoké noze

Luxusní bydlení je snad snem každého člověka. Kdo by nechtěl bydlet v centru města v nemovitosti plné luxusu. Takové bydlení má ale jeden malý háček. Za luxus se totiž pořádně platí.

Bydlení na vrcholu mrakodrapu jsme mohli v minulosti obdivovat víceméně ve filmech, protože takový luxus si mohli dovolit v podstatě jen bohatí finančníci z Wall Street. Dnes se takový druh bydlení pomalu dostává i do slovenských nemovitostí. Bydlení v penthousech se začíná stále více rozšiřovat. Dokonce tyto nabídky můžete nalézt iu realitních makléřů.

U nás se byty tipu penthous stavěly už iv minulosti, ale komunistický režim lidem začal nabízet raději bydlení v řadových panelákových bytech. V současné modernější době se však zájem o takový druh bydlení začíná objevovat opět. Na Slovensku sice „mrakodrapů“ není až tak mnoho, ale několik možností nabízejí například výškové budovy v hlavním městě.

Co je penthouse?
Penthouse je byt, který se nachází na střeše výškové budovy. U nás je tento pojem spíše neznámý, protože si mnoho lidí po tomto názvu představuje spíše magazín pro pány. Bydlení v takové nemovitosti má své výhody oproti obyčejným bytům.

Z luxusního prostoru je výhled do všech čtyř světových stran a na terase se majitel nemusí obávat, že mu budou sousedé náhodou dívat do bytu. Nemovitost tedy nabízí naprosté soukromí a to přímo v centru města, protože právě tam se většina těchto bytů nachází.

Výjimkou není ani výtah, který vás přiveze přímo do bytu. Žádní sousedé a absolutní soukromí, které penthousy nabízejí, jsou vhodné zejména pro ty, kteří mají rádi soukromí, ale nechtějí se odstěhovat na úplnou samotu. Takové bydlení má však i jeden maličký zádrhel a tím je asi pro většinu Slováků cena.

Pokud tedy toužíte po luxusu a kvalitním bydlení, měli byste při koupi nemovitosti zvážit i takovou možnost.

- Reklama -pr článek

Nejnovější články