Šikovná rekonstrukce – ze staré chalupy moderní vila

Myslíte si, že moderní nemovitosti s nádechem luxusu můžete dosáhnout pouze díky novostavbě? Slováci vás přesvědčí o tom, že lze i ze starého domu vytvořit moderní bydlení.

Architekti ze společnosti TOLICCI předvedli veřejnosti, jak lze předělat starý dům z roku 1967 na moderní bydlení. Nedaleko Turčianských Teplic, v obci Malý Čepčín, dostala společnost za úkol vytvořit ze staré nemovitosti dojem, že jde o novostavbu. Na projektu se pracuje již nyní a dokončen by měl být na jaře 2015. Designéři, kteří stojí za tímto projektem, Alexandra Krajčovičová a zakladatel společnosti Tomáš Belica dostali roli, která nebyla nejjednodušší, jelikož se jedná o dost rozsáhlou rekonstrukci. Celková plocha, která byla rekonstruována byla 168 m2.

Exteriér i interiér domu byl postaven ve stejné době a sama majitelka nemovitosti nevěděla, jestli se dá s domem ještě něco udělat. Architekti ji však ujistili, že se to opravdu dá. Celý prostor bylo třeba otevřít a tím mu dodat styl roku 2014.

Ze vstupu do domu byly odstraněny druhé dveře, zároveň se odstranily i podbití stropů v chodbě. Vystavěl se nový šatník, který vznikl z původní kuchyňky, přičemž za šatníkem zvýšil ještě prostor (z původní kuchyňky) na technickou místnost. Také se musely vybourat dvě stěny v obýváku, aby vznikl otevřený prostor směrem k chodbě a otvor, jehož prostřednictvím vznikla nová chodbička směrem do ložnice. Vyžádalo si to několik zpevňovacích nosníků, ale efekt stojí za to. Schodiště v chodbičce bylo otočeno tak, aby směřovalo z obývacího pokoje a tím došlo k oživení místnosti. Jedno rameno se podařilo vybourat, čímž na druhé straně vznikl prostor pro vlastní skříň v kuchyni.

V kuchyni bylo zvětšeno okno a vybourána část obvodové zdi, díky čemuž vznikl prostor pro vstup na novou terasu. Příčka s koupelnou se trochu posunula a tak vznikl prostor pro jídelní stůl.

Kuchyně byla malá a proto bylo nutno ji opticky zvětšit otvory a celkově ji prosvětlit. Zmíněné odstraněné rameno schodiště vytvořilo prostor s potřebnými centimetry pro novou vestavnou stěnu se spotřebiči.

Původní spíž spolu s koupelnou se spojili, přičemž se zazdilo okno v původní koupelně.

V ložnici se vyboural do nosné stěny otvor a z původní komory na potraviny tak vznikl nový šatník.
komplexní designérské služby interiérů od návrhu až po realizaci.

- Reklama -pr článek

Nejnovější články