Expert na úvěry radí, jak lze financovat koupě bytu. Na co je třeba si dát pozor

V Novém bydlení budeme tento týden hledat nemovitost pro Mira, který se po pár letech života v Bratislavě rozhodl investovat a přestěhovat se do vlastního.

Hledá dvoupokojový, resp. třípokojový byt v Novém městě, či v Ružinově s cenou do 135 tisíc eur. Jelikož ceny nemovitostí v těchto lokalitách poslední měsíce stoupají, jediná možnost, jak může vyřešit koupi bytu je hypotéka. Proto jsme oslovili expertku Soňu Slavíkovou, která Mirovi poradila, jak výhodně lze nové bydlení financovat a za jakých podmínek. Přinášíme vám pár tipů, na co byste si měli dát pozor i vy, pokud jedete kupovat nemovitost na hypotéku:

Při koupi nemovitosti si dejte pozor na více vstupních poplatků. Je třeba si proto všímat nejen nabídky úrokové sazby, ale také nabídky poplatků, které mohou hypotéku prodražit.
Netřeba zapomenout, že musíte mít znalecký posudek, vklad do katastru a pojistku nemovitosti. Dobrá banka tyto věci zaplatí za klienta.
Jelikož jsme stále v době nízkých a výhodných úrokových sazeb, určitě doporučujeme úrok fixovat na delší období, alespoň na těch 5 let.
Čím je kratší hypotéka, tím se méně proplatí na úrocích.
Mirovi jsme poradili s financováním a ukázali jsme mu několik nabídek, z nichž by se jedna mohla stát nakonec jeho skutečným novým bydlením.

- Reklama -pr článek

Nejnovější články